2016. július 4-15. Historical Demography: Reconstructing Life Course Dynamics, nyári egyetem

Gyimesi Réka 2016. július 4-15 között részt vett a Radboud University (Nijmegen, Hollandia) által szervezett Historical Demography: Reconstructing Life Course Dynamics címet viselő nyári egyetemen. A két hetes program keretein belül a hallgatóknak többek között egy projektet kellett elkészíteniük a HSN (Historical Sample of Netherlands) adatbázist és az R programot használva, melyet a képzés záró napján mutattak be. Az elkészült projekt a Sex Preference for Children in The Netherlands at the Turn of the 20thCentury (Kristine Avagyan, David Bijsterbosch, Réka Gyimesi) címet viselte. A résztvevők a nyári egyetem keretein belül a történeti demográfia olyan jeles képviselőitől hallhattak előadásokat, mint Angelique Janssens, Jan Kok, Kees Mandemakers, Saskia Hin, Hideko Matsuo és Richard Zijdeman.