Protestáns közösségek Délkelet-Magyarországon. Szimpózium a reformáció 500., valamint a csehszlovák-magyar lakosságcsere 70. évfordulója alkalmából

Meghívó

Protestáns közösségek Délkelet-Magyarországon

Mezőberény, Városháza, Díszterem (5650 Mezőberény, Kossuth tér 1.)

2017. október 13.

10:00 Köszöntő, megnyitó

10:30 Közösségformáló evangélikus lelkészek a 18-19. században - Dr. Erdész Ádám (Békés Megyei Levéltár, igazgató)

10:55 A mezőberényi szlovákság szerepe a protestantizmus őrzésében - Dr. Novákné Plesovszki Zsuzsanna (Károli Gáspár Református Egyetem, okleveles etnográfus)